MAVİ RENK PARTİSİ

MAVİ RENK PARTİSİDeğerli Velilerim;Çocuklar 4-5 yaşlarına geldiklerinde renkleri tanımaya başlarlar. Resim boyarken ise renkleri kararlaştırmadan gelişi güzel çizimler ve boyamalar yaparlar.Bu yaşlardan sonra ise renkleri artık daha bilinçli kullanmaya başlarlar.Çocuğun okul öncesinde kullandığı renklerin ise gerçekle bir bağlantısı yoktur.Örneğin; Kırmızı adam, yeşil bir güneş, mavi bir köpek çizebilir.Genellikle en sevdiği renkleri, sevdiği insanın resimlerini yaparken,en çok sevdiği renkleri tercih ederler.

Kırmızı: Resimlerde yoğun olarak kırmızı rengin kullanılması; enerjinin, nefretin, şiddetin, yoğunluğun ya da bir hastalığın yansıması olabilir.

Pembe: Kırmızıya göre daha az etkili bir renktir. Sakinliği ve mutluluğu temsil eder.

Turuncu: Endişeli bir tondur. Ve bu rengi ağırlıklı kullanan çocuklar hiperaktif gelişime eğilimlidirler.

Sarı: Bu rengin ağırlıklı olarak kullanılması, çocuğunuzun huzurlu enerjik ve sevdiği şeylere bağlı olduğunu temsil eder.

Mavi: Güven duygusunu temsil eder. Sakin bir ruh halindeki çocuklar daha yoğun olarak resimlerinde bu rengi kullanırlar. Duygularını kontrol etmekte güçlük çekmezler.

Yeşil: Resimlerinde ağırlıklı olarak bu rengi kullanan çocuklar özgüvenli, yaşıtlarına göre daha olgun tavırlar sergileyen ve duygularını kontrol edebilen çocuklar oldukları söylenebilinir.

Mor: Sorumluluk duygusu olan, kendinden çok başkaları tarafından kontrol edilmeye eğilimli ve sakin karakterleri temsil eder.Sizlerle de hafta boyunca yaptığımız etkinliklerin eğlenceli karelerini ve MAVİ PARTİMİZİN resimlerini paylaşmak istiyoruz.

Duru Koleji
Duru Koleji
Duru Koleji
Duru Koleji
Duru Koleji
Duru Koleji
Duru Koleji